Nahoru

Druhy služeb

Pokud ovládáte dobře český jazyk a chcete využívat služby online přepisovatele, vyberte si ze služeb – TELEFONNÍ HOVORÚPRAVA TEXTU nebo KONFERENCE.

Služba Telefonní hovor proběhne tak, že přepisovatel zavolá na číslo slyšícího, které zadáte následně do formuláře. Přepisovatel poté to, co slyšící říká, přepisuje do formy textu, který se Vám okamžitě zobrazuje na obrazovce nebo displeji zařízení. Vy komunikujete po chatu v psané češtině. To, co napíšete, přepisovatel přečte do telefonu slyšícímu.

Služba Úprava textu proběhne tak, že pošlete v příloze text v českém jazyce, který chcete upravit (gramaticky, nikoliv obsahově). Během úpravy textu se s Vámi může přepisovatel spojit a v chatu si s Vámi ujasnit obsahovou stránku sdělení.

Služba Konference může být využita tak, že jste na jednom místě se slyšícím, se kterým potřebujete komunikovat (např. na pracovním pohovoru, u lékaře atd.). Slyšící hovoří do mikrofonu zařízení a jeho hlas je přenášen do sluchátek online přepisovatele. Ten přepisuje jeho sdělení a text se Vám zobrazuje okamžitě přímo na místě na obrazovce zařízení (např. na tabletu). Vaše sdělení předáváte také ve formě textu, nebo pokud můžete, mluvenou řečí. Další možností využití jsou přednášky nebo provádění po výstavách apod. Hlas přednášejícího je snímán mikrofonem zařízení a jeho sdělení je simultánně přepisováno přepisovatelem do formy textu, tento text uvidí účastníci přednášek na svých zařízeních (tabletech, chytrých telefonech).