Aktuality

Během léta trochu zvolníme, ale nebojte se, o naše pravidelné příspěvky nepřijdete! Na každý týden pro vás chystáme tematický příspěvek s malým překvapením a nebudou chybět ani oblíbené kvízy, ve kterých si budete moci vyzkoušet, jak pozorně jste sledovali naše dosavadní příspěvky. Jak vidíte, máte se rozhodně na co těšit! Tak s námi zůstaňte na našem Facebooku a Instagramu i v červenci a srpnu.


Léto je tu!

Specializované vzdělávání zaměřené na zvyšování kvality tlumočnických služeb pro osoby se sluchovým a kombinovaným postižením je v plném proudu.

Naše tlumočnice a tlumočníci již mají za sebou dva kurzy.

3.6. proběhl kurz spolupráce slyšícího a neslyšícího tlumočníka, zaměřený na praktická cvičení v různých situacích, nácvik spolupráce, zpětnou vazbu a diskusi.

17.6. proběhl kurz věnující se simultánnímu tlumočení do českého jazyka (z videa), nácviku tlumočení telefonních automatů na Tiché lince a nácviku tlumočení v různých situacích přímo v aplikaci TL.

Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu!

Kurz specializovaného vzdělávání našich tlumočníků

V tomto videu vás zavedeme do situace, kde pouze slyšící tlumočník nestačí. Nesdílí totiž s klientem stejný znakový jazyk. Uvidíte, jak zapojení neslyšícího tlumočníka, který ovládá oba potřebné znakové jazyky (v tomto případě ČZJ a UZJ), výrazně zlepšuje komunikaci!

V nové sérii videí vám ukážeme, jak důležitá je přítomnost neslyšícího tlumočníka v tlumočnickém týmu. Uvidíte situaci – neslyšící klient se specifickým jazykovým projevem u lékaře – nejprve pouze se slyšícím tlumočníkem a poté za přítomnosti neslyšícího tlumočníka, který rozumí mateřskému jazyku a specifikům klienta.

Připojte se k nám na sociálních sítích po celý měsíc květen a odhalte svět, který je tak blízký, a přitom mnohdy neznámý. Budeme se věnovat tématu, které si rozhodně zaslouží pozornost – našim milým a důležitým kolegům, neslyšícím tlumočníkům. 

🤟 Připravte se na velmi nabitý měsíc plný videí, osvěty, příběhů a inspirace.  

KVĚTNOVÝ SPECIÁL na sociálních sítích Tichá linka!

Tichá linka - Průběh hovoru

Stáhněte si zdarma mobilní aplikaci

a mějte Tichou linku po ruce kdekoliv
Za podporu děkujeme